GO

easypod™ - často kladené otázky

easypod™ je nejnovější aplikátor z řady aplikátorů růstového hormonu (GH) společnosti Merck se svými unikátními vlastnostmi, jako je přednastavení dávkování, asistované nasazení jehly a potvrzení dávky. Aplikátor easypod™ usnadňuje denní aplikaci injekce a poskytuje ujištění, že provádíte tyto injekce správně.
Aplikátor easypod™ kombinuje přínosy autoinjekce s inteligentní elektronikou, abyste mohli provádět každodenní léčbu růstovým hormonem pouze ve třech jednoduchých krocích. Váš lékař nebo zdravotní sestra přednastaví dávku růstového hormonu a upraví komfortní natavení, které vám bude vyhovovat a tak nasadíte pouze jehlu, stlačíte tlačítko pro aplikaci injekce a sejmete jehlu.
Váš aplikátor je dodáván s lithiovými bateriemi. Funkce stavu baterií ukazuje, kolik energie zůstává v bateriích a bude vás informovat, kdy by měly být baterie vyměněny. Pro šetření energie se aplikátor easypod™ automaticky vypne, pokud s ním nebudete pracovat po dobu delší než 10 minut.
Vynechání jedné dávky růstového hormonu neovlivní výsledek léčby. Pokud však vynecháte více než jednu dávku nebo budete dávky pravidelně vynechávat (jednou týdně nebo jednou za dva týdny), budou výsledky méně příznivé, než když budete léčbu 100% dodržovat (adherence). Integrovaný záznamník injekcí, který je pro aplikátor easypod™ unikátní, vám poskytne přehled injekcí, které jste vynechali, a to vám pomůže dodržovat vaší léčbu.
easypod™ můžete s sebou brát kamkoli, pokud budete dodržovat jednoduché instrukce pro transport. Na krátké vzdálenosti je doporučeno, aby byl easypod™ (s vloženou kartridží) umístěn do přepravního vaku, který by měl být transportován ve vhodné chladící tašce. To umožní uchovávat růstový hormon při teplotě 2-8°C/36-46°F. Před cestováním na dlouhé vzdálenosti byste se měli poradit s lékařem.
Po vložení kartridže obsahující růstový hormon by měl být aplikátor easypod™ uchováván v příručním vaku v chladničce po dobu maximálně 28 dnů z toho 7 po sobě jdoucích dnů může být při teplotě do 25°C.. Umístěte jej blízko přední části nebo ve dveřích chladničky, aby nedošlo k nadměrnému ochlazení. Pokud je easypod™ uložen při velmi nízkých teplotách, měli byste jej nechat před zapnutím stát při pokojové teplotě po dobu několika minut. Aplikátor easypod™ není vodě odolný a proto jej vždy uchovávejte na suchém místě v chladničce.
Pro více informací o používání aplikátoru easypod™ viz příručka pro uživatele, které jsou dodávány s aplikátorem easypod™. Pokud budete mít další otázky, zeptejte se svého lékaře.
Ano! Díky možnosti přednastavení dávkování je zde méně kroků nutných pro provedení každé injekce, a proto trvá léčba růstovým hormonem kratší dobu. A co více, easypod™ provádí mnoho funkcí automaticky a tak pro vás nebo vaše dítě zůstává méně věcí, na které musíte myslet.
Funkce přednastavení dávkování u aplikátoru easypod™ a vestavěný kožní senzor zajistí, že si můžete být vždy jisti, že je injekce provedena správně.
easypod - FAQ - často kladené otázky