GO

easypod™ - tipy

Pečujte o svůj aplikátor easypod™ pro docílení optimální výkonnosti

Váš aplikátor easypod™ je přesné zařízení a měli byste s ním zacházet s opatrností. Měli byste jej vždy uchovávat v původním obalu v přední části chladničky při teplotě 2 - 8°C z toho 7 po sobě jdoucích dnů může být při teplotě do 25°C. Pokud vaše chladnička chladí zvláště intenzívně, měli byste nechat svůj aplikátor easypod™ stát při pokojové teplotě po dobu několika minut před jeho zapnutím.

Pokud vám easypod™ upadne, poraďte se se svým lékařem.

TIPY
Otřete jakoukoli nečistotu pomocí čistého hadříku.
Pro zapnutí easypod™ nebo vypnutí byste měli stisknout pravé tlačítko volby po dobu asi 2 sekund.
Po sejmutí sterilního zabezpečení vložte otevřený konec pouzdra pro jehlu přímo do dutiny pro jehlu, až zaklapne. Vložení by mělo být provedeno jedním rychlým pohybem nahoru. V průběhu této procedury nedržte pouzdro pro jehlu.
Po nasazení jehly nebo při jejím vyjmutí ohněte pouzdro pro jehlu do strany pro jeho uvolnění z dutiny pro jehlu.
Otevřete dvířka kartridže posunutím tlačítka na levé straně aplikátoru easypod™ směrem nahoru. Při otevírání dvířek nepoužívejte sílu.
Ujistěte se, že držíte aplikátor easypod™ v průběhu aplikace injekce. Pokud uvidíte kapku růstového hormonu na své kůži při sejmutí aplikátoru, nastavte pomalejší rychlost injekce. Pokud se kapka objevuje stále, postupně zvyšujte nastavení doby injekce. Pokud si nejste jisti ohledně postupu aplikace, zeptejte se svého lékaře nebo zdravotní sestry.
Můžete změnit rychlost injekce a jehly pro zajištění toho, že je váš aplikátor easypod™ nastaven pro pohodlnou aplikaci denních injekcí.
Vyjměte růstový hormon z chladničky 30 minut před aplikací injekce, aby nebyl roztok zchlazený před jeho aplikací.
Označení svého aplikátoru a vytvoření zábavné každodenní praxe při aplikaci injekcí umožní, že injekce nebudou tak nepříjemné. U dětí vytvoření rituálu každý večer před spaním pomůže aplikace udělat příjemnějšími.

Pro změnu nastavení jazyka si pouze zapamatujte "střední 4, levá 1, střední 4, levá 1".
Ze základní obrazovky stiskněte střední tlačítko pro zadání nabídky, pak:

  1. stiskněte střední tlačítko 4krát pro posun dolů
  2. stiskněte levé tlačítko jednou pro vstup do nastavení aplikátoru
  3. stiskněte střední tlačítko 4krát pro posun dolů
  4. stiskněte levé tlačítko jedno pro zadání jazyka