GO

Proč je důležité setrvat na léčbě

Děti léčené pro SGA

Udržení léčby růstovým hormonem

Udržení léčby růstovým hormonem znamená dvě věci:

  • Nevynechat dávky – ujistěte se, že vaše dítě užívá svou léčbu růstovým hormonem každý den bez vynechání dávky.
  • Neukončit léčbu – vaše dítě by mělo setrvávat na léčbě růstovým hormonem, dokud nedosáhne konečné tělesné výšky v dospělosti a další léčba není lékařem doporučována.

Neukončujte léčbu růstovým hormonem

Je důležité, aby vaše dítě setrvalo na léčbě růstovým hormonem, dokud dětský lékaře neřekne, že je pravá doba na ukončení léčby. Ukončení léčby příliš brzy může vést k dramatickému snížení rychlosti růstu dítěte. Toto snížení se může objevit velmi rychle po ukončení léčby a je známo jako „fenomén zpomalení růstu2.“

Přínosy udržení léčby růstovým hormonem

Klinické studie provedené s růstovým hormonem společnosti Merck prokázaly, jak může udržení léčby růstovým hormonem pomoci vašemu dítěti narozenému jako malé na gestační věk vyrůst. S léčbou růstovým hormonem může vaše dítě dosáhnout:

  • Rychlého doháněcího růstu v časné fázi dětství
  • Normálního růstu jako starší dítě
  • Normální konečné tělesné výšky v dospělosti

2. Simon,D. et al. Final height results in children with short stature born SGA after long term treatment with recombinant growth hormone (rhGH Saizen®) in short children born Small for Gestational Age (SGA): Effects on glucose metabolism and insulin resistance. Abstract 851169 ENDO 2005. San Diego, CA, USA (2005)