GO

Pomoc dítěti s udržením léčby

S růstovým hormonem má vaše dítě možnosti dosáhnout normální tělesné výšky v dospělosti. Pro dosažení optimálního přínosu je důležité, aby vaše dítě setrvalo na léčbě podle rady vašeho lékaře. To může znamenat, že vaše dítě bude pokračovat v léčbě několik let. Někdy může být obtížné toto období vydržet, ale zde uvádíme několik tipů, které mohou být užitečné pro udržení dítěte na léčbě.

Poskytujte svému dítěti informace o růstu

Na těchto internetových stránkách můžete získat informace o poruše růstu svého dítěte a o tom, jak a proč je léčba růstovým hormonem účinná. Informace v této části vám pomohou vysvětlit svému dítěti, jak mu může růstový hormon pomoci dosáhnout normálního růstu, aby pochopilo, proč je důležité setrvání na léčbě.

Růstová tabulka vašeho dítěte

Viz přínos setrvání na léčbě podle měření tělesné výšky vašeho dítěte ve stejný den každého měsíce. Označte datum u každého měření a sledujte, jako vaše dítě v průběhu léčby roste.

Zvolte pohodlnou léčbu

Existuje několik aplikátorů pro podávání léčby růstovým hormonem. Společnost Merck nabízí řadu aplikátorů, které jsou výlučně navrženy pro podávání růstového hormonu. Společnost Merck vyvinula aplikátor easypod™, což je originální elektronický přístroj, který usnadňuje denní aplikace injekcí díky předprogramované dávce a nastavitelným parametrům. Kromě toho také Merck poskytuje bezjehlový aplikátor cool.click2™. Požádejte svého lékaře o pomoc při volbě nejvhodnějšího aplikátoru pro vás a vaše dítě.

Sdílejte zodpovědnost se svým dítětem

Jak dítě roste, může si chtít aplikovat svou léčbu samostatně. Děti to často vnímají jako důležitý faktor pro své sebevědomí a děti ve věku 8 let a starší si často začnou aplikovat růstový hormon samy. S aplikátory společnosti Merck umožňujícími jednoduchou aplikaci můžete pomoci svému dítěti tento krok učinit. Naučte své dítě, jako má růstový hormon aplikovat. Dohlížejte na své dítě, dokud není schopné úspěšně provádět aplikaci růstového hormonu. Jelikož podávání růstového hormonu je s naším novým aplikátorem easypod™ ještě jednodušší, může se vaše dítě účastnit léčby a aplikovat si injekce od nízkého věku.

Pomoc dítěti s udržením léčby